Zarządzanie stroną: https://sembeefirst.pl/

E-mail
Wiadomość
WYŚLIJ
WYŚLIJ
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

KONTAKT

ADRES

 

ul. Świętokrzyska 6a

88-100 Inowrocław

tel. +48 696 934 672 

iwa.sz@op.pl

Psychoterapeuta Inowrocław

 

Oferuję zajęcia psychoterapeutyczne w gabinecie w Inowrocławiu dla młodzieży i dorosłych borykających się z problemami.

Gabinet Psychoterapii

Iwona Szelmicka

+48 696 934 672 

Terapia współuzależnienia

Pomoc w walce z uzależnieniami

 

Uzależnienie (od alkoholu, narkotyków, hazardu, seksu, pracy …) jednego z członków rodziny ma dysfunkcyjny wpływ na pozostałe osoby. Rodzina żyje w atmosferze ciągłego napięcia, stresu, braku poczucia bezpieczeństwa. Partnerzy, partnerki, małżonkowie, rodzice osoby uzależnionej podejmują wysiłek utrzymania rodziny jako całości, poprzez próby kontrolowania osoby uzależnionej i brania  na siebie coraz większej odpowiedzialności za jej zachowania.

 

W efekcie zaczynają doświadczać z czasem pogorszenia stanu zdrowia (bóle głowy, problemy z kręgosłupem, choroby psychosomatyczne, zaburzenia depresyjne, stany lękowe, problemy ze snem, zaburzenia koncentracji…) i funkcjonowania psychospołecznego (ograniczanie kontaktów z innymi, zaniedbywanie własnych potrzeb i dzieci, trudności w wyznaczaniu granic, czasami nadużywanie alkoholu bądź leków…).

 

W miarę rozwoju współuzależnienia utrwalają się niekorzystne mechanizmy adaptacyjne, które powodują, że osoba współuzależniona czuje się coraz bardziej pozbawiona wpływu na własne życie, tkwi w pułapce, z której nie widzi wyjścia.


Podjęcie psychoterapii pozwala skutecznie odzyskać poczucie wartości, kompetencji i uczynić swoje życie bardziej szczęśliwym. Zapraszam do kontaktu.